Nasze preparaty oparte są na autorskiej, unikalnej technologii pozyskiwania nanomolekuł.

Nanomolekuły to odpowiednik kropek kwantowych, stąd nazwa Bio Kropki. Są one cząsteczkami o nanometrycznych rozmiarach (10-9 m) pozbawionymi ładunków, a więc nie są jonami danych substancji a ich obojętnymi odpowiednikami. Dzięki temu działają w sposób mechaniczny, bioaktywują naturalne mechanizmy obronne i metaboliczne w roślinie uaktywniając to co jest w podłożu (dowolnym) i potencjale samej rosliny (gatunku, odmianie), ale nie uczestniczą w samych szlakach metabolicznych, dzięki czemu pobudzają roślinę kompleksowo, a nie na zasadzie uzupełniania niedoborów, jak to mam miejsce w przypadku preparatów w jonowych. Nasze biokropki to samoorganizujące się struktury tworzące nano magazyny podajniki na zasadzie inteligentnego sterowania/ stymulacji w skali niewidocznej gołym okiem, czyli molekularnej. Naturalne absorbaty w postaci ekstraktu np. z czosnku, chrzanu stabilizują i uaktywniają nanomolekuły czyniąc nasze rozwiązanie skutecznym i funkcjonalnym, pozwalają połączyć tradycyjne rozwiązania z najnowszymi osiągnięciami biotechnologicznymi.

 Rewolucja zaczyna się od podstaw... Technologia nawożenia

Zacznijmy od początku. Roślina nie ma szans na bycie zdrową, gdy rośnie w nieodpowiednich warunkach czy jest nieprawidłowo odżywiana. Od lat w naszym przeświadczeniu funkcjonuje podejście, że od pokoleń stosowane są takie a nie inne rozwiązania nawożeniowe. Tym samym nie zważamy na zmieniający się klimat, anomalie atmosferyczne, inną jakość wody podawanej wraz z pożywkami/ nawozami, zanieczyszczenia, inne odmiany roślin, itp. Kontrola parametrów podłoża, nawożenia wydaję się być zbyt uciążliwa i rozciągnięta w czasie. Laboratoria nie kojarzą się nam z niczym przyjaznym. Patogeny - ich mutacje, ciągłe uodparnianie się na obecne preparaty, to kolejny parametr, który potrafi zniszczyć nam całe plantacje, a przecież tak się staramy.

 

Naszym celem jest wdrażane u Państwa Autorskiego Programu Farmerskiego, polegającego na szybkich i przyjaznych analizach stanu mikrobiologicznego (grzyby, bakterie) plantacji, analizy gleby, wody oraz soku z roślin (przeciwieństwo analiz  tradycyjnych, odzwierciedla aktualny stan rośliny, a nie sprzed 3-4 tygodni). Tylko taki skrining pozwala na efektywne dalsze działania. Nie jest to rozwiązanie droższe, wręcz przeciwnie, przynosi duże oszczędności i eliminuje bezwiedne błędy. Czy wiesz, ze zmniejszenie nawożenia azotowego pozwala uodpornić roślinę o 30 % w atakach mszycy, a co za tym idzie na np. choroby grzybowe typu mączniak? Tak, możesz bez zbędnych wydatków poprawić jakość i ilość swoich plonów. Doradztwo nie musi Cię rujnować, przeciwnie, ma pozwolić Ci na oddech. Nasze doradztwo jest oparte na dowodach laboratoryjnych i doświadczeniu naszej technolog, która wspiera się doświadczeniem technologów z całej Europy poprzez współpracę z najlepszymi laboratoriami.

Inne technologie

BioRecycklStone to kolejne innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie materiałów poodpadowych do produkcji podłoża o charakterze wysokiego torfu. Podłoża o charakterze rekultywacyjnym oraz podłoża gotowego dla roślin ozdobnych. Szukamy kompleksowych rozwiązań i ciągle się rozwijamy. Prowadzimy prace badawcze i rozwojowe szyte na miarę Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami a dowiesz się jak możemy Ci pomóc.